Volumen og skulpturering

Ikke alle er født med balance og symmetri i ansigtet, men en naturlig volumen og skulpturering kan skabes med Restylane – det kan blandt andet være konturering af kindben, kæbelinje eller mere fylde i læberne. Træthedstegn som rande under øjnene, indsunkne tindinger, nedadvendte mundvige og diverse furer og fordybninger i ansigtet kan også let behandles med Restylane.

SÅDAN SKABER ELLER GENSKABER VI VOLUMEN I ANSIGTET

Hos N’AGE laver vi ofte konturering af ansigtet, fordi formen på ansigtet mange gange betyder mere for et friskt og ungt udseende end en rynke hist og her. At have et hjerteformet ansigt – også kaldet ”V-shape” – giver ansigtet en blødhed og ungdommelighed og giver samtidigt et løft til ansigtet, hvis det er begyndt at hænge. Dermed retter man også rynkerne ud.

Med Restylane skaber vi volumen både med henblik på skulpturering af hele ansigtet, men også med mere specifikt fokus på enkelte dele af ansigtet såsom læber, kinder, hage eller tindinger. Alle volumenbehandlinger har til formål at skabe symmetri og balance i ansigtet, og alle behandlinger foretages med stor præcision samt øje for helhed, æstetik og individ. Hos N’AGE har vi arbejdet med volumenbehandlinger siden 2003, og det er din garanti for det smukke, naturlige resultat.

Før- og efterbilleder

Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået mere volumen og defineret læbekant med Restylane.
Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået reduceret mørke rande og fået fylde i læber og hage med Restylane samt botox mellem brynene og i panden.
Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået tilført volumen og fået en mere defineret læbekant med Restylane.
Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået reduceret rande og fået contour og volumen med Restylane samt brynløft og reduktion af rynker mellem brynene og i panden med botox.
Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået mere volumen med Restylane i underlæben for at skabe symmetri.
Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået reduceret rande og fine linjer samt fået markering af kindben og hage med Restylane. Derudover har hun fået et brynløft og og en reduktion af rynker mellem brynene med botox.
Restylane
Før
Efter
Restylane
Kunden har fået en mere defineret kæbelinje med Restylane.
Restylane og botox
Før
Efter
Restylane og botox
Kunden har fået botox i panden og en reduktion af fine linjer. Derudover har hun fået tilført volumen i hage og læber med Restylane.

Tak til vores mange glade kunder

5
2 dage siden
N’AGE har igennem snart 2 år hjulpet…
N’AGE har igennem snart 2 år hjulpet mig til, at få en sundere hud og...
Wibeke Molin
5
3 dage siden
Altid den bedste behandling og altid i…
Altid den bedste behandling og altid i trygge hænder. Smukke og naturlige resultater. ...
Louisa Valentinus
5
4 dage siden
Fantastisk oplevelse
Fantastisk medarbejdere og rådgivning ...
kunde
5
27. feb 2026
Grundig Information og…
Grundig Information og forventningafstemning før behandlingen. Professionelle og dygtige personale. Har aldrig oplevet komplikationer. ...
tatjana sandreva
5
26. feb 2026
Super professionel behandling i dejlig atmosfære
En behandling hos Náge Aarhus er altid af høj kvalitet og i en dejlig atmosfære.
Kirsten
5
24. feb 2026
Professionel behandling…
Hos N'age møder du dygtige og dedikerede sygeplejersker, som ved hvad de har med at...
Annette Gustafsson
5
22. feb 2026
N'Age er dyrt men det hele værd
N'Age er dyrt men det hele værd, hvis du har råd. Behandlerne er topprofessionelle, og...
Ane S.
5
22. feb 2026
Jeg er meget glad for at bruge N’AGE
Jeg er meget glad for at bruge N’AGE. Har brugt stedet længe, og jeg fortsætter....
Emmely Hansen
5
18. feb 2026
Behagelig oplevelse
Min behandler var utrolig sød og ikke mindst dygtigt. Jeg følte mig meget tryg. Der...
Isabella Knudsen
5
16. feb 2026
I had a SkinPen microneedling treatment…
I had a SkinPen microneedling treatment with Isabelle at N’Age Frederiksberg, and it was fantastic....
Eva