Jenna Bagge fra Vild med dans om skønhedsrutiner…

Hvad betyder skønhed for dig?

Jeg synes, at det er enormt svært at definere skønhed, det er jo en form for balance både indeni og udenpå. Jeg synes derfor, at personlighed er en rigtig stor del af skønhed, og det er også mine indre værdier, som jeg er stolt af.

Jeg synes altid, at jeg selv er pænest, når jeg ser glad og frisk ud, og så har jeg sådan noget med, at jeg også helst vil se sund ud, selvom det lyder lidt underligt.
Hvis jeg skal være lidt mere konkret, vil jeg gerne have at min hud ser velplejet og ensartet ud, og den bliver altså nogen gange lidt irriteret og rød, især hvis jeg bruger meget makeup.

Hvilke skønhedsbehandlinger får du lavet hos N’AGE?

Jeg får mest bare ansigtsbehandlinger, hvor Marianne afslutter med Ice Mask, hvis det er nødvendigt, sidste år fik jeg også Restylane under øjnene for at forebygge rynker.

Bliver du mere forfængelig i de perioder du laver Vild med Dans?

Jeg bliver helt sikkert mere opmærksom på mit udseende, når jeg skal filmes, og sjovt nok er jeg mere træt i den periode, hvor vi laver Vild med Dans, så det kræver også lidt ekstra at se frisk ud. Generelt er min hud faktisk ikke helt så glad for, at træne meget og så samtidigt have makeup på, så derfor har jeg mere brug for ansigtsbehandlinger i den periode, fordi min hud bliver lidt irriteret og tilstoppet, hvis den ikke bliver renset og plejet ordentligt.

Hvad er dit bedste skønheds tip til vores læsere?

Jeg tror, at det handler om at få opbygget nogle gode rutiner. Jeg er selv lidt dårligt til det, men jeg synes, at min hud bliver meget pænere, hvis jeg får renset makeuppen af hver aften og får givet den noget fugt. Derudover er der selvfølgelig de der gode råd med masser af søvn og vand, som man bare ikke altid får overholdt, men som helt sikkert hjælper rigtig meget.

Tak til vores mange glade kunder

5
2 dage siden
Utroligt professionelt personale og så…
Utroligt professionelt personale og så søde og lyttende 😊 Mine bedste anbefalinger. ...
Louise
5
22. mar 2026
Dygtige sygeplejersker
Dygtige kompetente medarbejdere. Oprigtigt interessede i at opnå det bedst tænkelige resultat for klienten. Man...
Julie S
5
20. mar 2026
Fantastisk behandler
Fantastisk behandler, Sophie Corfixen utrolig omhyggelig, høj faglighed og virkelig sød og forstående behandler. Man...
Claudia Garcia
5
19. mar 2026
Jeg fik en SkinPen microneedling…
Jeg fik en SkinPen microneedling behandling. Først blev lagt en bedøvende cream på ansigtet. Selve...
Nausikaa Tanne P.
5
19. mar 2026
Meget tilfreds
Utrolig fornøyd med mine lip fillers, jeg kommer definitivt tilbake for flere behandlinger! ...
NORA STORLI MAROINE
5
15. mar 2026
God oplevelse
De er jo lidt dyre, men man betaler også for god og professionel service og...
Hatice Jensen
5
15. mar 2026
Sødt og kompetent personale
Sødt og kompetent personale. Er meget tilfreds ...
Mie B.
5
09. mar 2026
Super behagelig og professionel…
Super behagelig og professionel behandling ...
Inge Eltong
5
09. mar 2026
Virkelig en skøn oplevelse hos Nage
Virkelig en skøn oplevelse hos Nage. Man føler sig super tryg fra start til slut,...
nora ranning
5
09. mar 2026
Altid enormt tryg og behagelig…
Altid enormt tryg og behagelig oplevelse. Der bliver lyttet til lige præcis hvad jeg har...
Sofie