Book tid

Vi flytter i nye lokaler på Kongens Nytorv 28 d. 27. juli!

Endelig kan vi løfte sløret for vores flytning. En nyhed vi er meget stolte over at dele med jer! D. 27. juli flytter vores første N’AGE-klinik til Kongens Nytorv 28. Lige i hjertet af København og med den flotteste udsigt ud over det gamle Kongens Nytorv og Nyhavn. Kun 50 meter fra vores oprindelige adresse ligger vores nye over 400 m2 smukke og lyse lokaler.

Københavns bedste beliggenhed

Tilbage i 2003 åbnede Ida Bille Brahe den første N’AGE klinik. På det tidspunkt var kosmetiske behandlinger helt nyt i Danmark, og som et led i at bygge markedet op var valget af en central og eksklusiv placering af den første klinik vigtig. Valget faldt derfor på Kongens Nytorv 24, hvor N’AGE har ligget lige siden. Der er sket meget siden 2003, og vi har længe været ved at vokse ud af de nuværende lokaler. Det er derfor fantastisk at kunne annoncere, at vi flytter ind i den smukke og ikoniske bygning på Kongens Nytorv 28, som i 1893 blev opført af Det Store Nordiske Telegrafselskab. Her har vi eksklusive Chanel som underbo, ikoniske D’Angleterre som nabo og Det Kongelige Teater, Nyhavn og det Thottske palæ med den franske ambassade som genboer.

“Kongens Nytorv har for os altid været et symbol på det eksklusive og generelt bare toppen af den æstetiske kransekage, og vi glæder os meget til at flytte ind i den smukke telegrafbygning” – Ida Bille Brahe, stifter og kosmetisk sygeplejerske

Kongens Nytorv 28

N’AGE-æstetikken er fuldendt

Æstetik er vores mellemnavn, og den nye klinik på Kongens Nytorv er kronen på værket – Kongens Nytorv er bare en vigtig del af vores DNA. Den æstetiske sans kommer til udtryk i alle kroge af bygningen. Lige fra indgangen med udsmykkede udskæringer i loftet og en overdådig herskabstrappe til vores lokaler med sildebensparket og stukke. Danmarks bedste team af kosmetiske sygeplejersker og specialuddannede læger står klar til at byde vores kunder velkomne i de nye, smukke og lyse lokaler d. 27. juli.

En guide til N’AGE på Kongens Nytorv 28

Kongens Nytorv 24 bliver skiftet ud med Kongens Nytorv 28 – kun 50 meter væk. Når du står foran vores nye adresse, skal du gå ind ad de automatiske glasdøre, vælge opgangen til venstre og ringe på hos N’AGE, som ligger på 2. sal. Du vil blive ført op til vores over 400 m2 lokaler med en indbydende reception og syv højloftede behandlerrum.

Tak til vores mange glade kunder

5
3 dage siden
N’age
Er nu godt og vel halvvejs i min behandling og kan se en kæmpe forandring....
Cecilie Andersen
5
4 dage siden
Fantastiske søde og mega dygtige piger
Fantastiske søde og mega dygtige piger. Det er ikke sidste gang jeg vil have behandling...
marianne jørgensen
5
25. sep 2023
Altid en virkelig god oplevelse
Altid en virkelig god oplevelse, det sødeste personale og en grundig vejledning og ærlig dialog.
Michelle
5
25. sep 2023
Meget stor tilfredsstillelse
Meget stor tilfredsstillelse, super dygtige😊 ...
Inge Jette Tafdrup
5
25. sep 2023
Altid meget informativ og venlig…
Altid meget informativ og venlig service. Det føles trygt :) ...
Jette Stæhr
5
25. sep 2023
Super professionelt
Super professionelt. Alt i top ...
Karin Lindegaard
5
24. sep 2023
Rigtig god oplevelse
Rigtig god oplevelse Jeg blev mødt af profesionelle og dygtige folk, som kunne hjælpe med...
Jane Madsen
5
24. sep 2023
I trygge professionelle hænder
Jeg har længe været ked af mine nedadgående mundvige og stadig forsvindende overlæbe og da...
Katja Madsen
5
23. sep 2023
Dejlig oplevelse fra man trådte ind af…
Dejlig oplevelse fra man trådte ind af døren ,sød og venlig betjening .5 stjerner fra...
Lis
5
23. sep 2023
Behagelig stemning og proffesionel…
Behagelig stemning og proffesionel betjening ...
Lone Møller Brix-Thomsen