Mød din behandler: Anne Høj Madsen

Hos N’AGE møder du Anne Høj Madsen, kosmetisk sygeplejerske i N’AGE Silkeborg. Anne arbejder med et særligt fokus på hudsundhed, naturlige resultater og behandlinger, der understøtter et friskt, harmonisk og velbalanceret udtryk.

Med sin rolige tilgang og faglige indsigt hjælper Anne sine kunder med at finde den rette vej – uanset om ønsket er at arbejde med hudkvalitet, forebygge linjer eller skabe mere glød og balance i huden.

I dette blogindlæg kan du lære Anne bedre at kende, få indblik i hendes foretrukne behandlinger og hudplejeprodukter samt læse hendes bedste råd til dig, der overvejer en kosmetisk behandling.

Anne Høj Madsen

Alder: 27 år

Klinik: N’AGE Silkeborg

Børn: ingen børn

Hudtype: Kombineret hud med tendens til rødme og urenheder

Hvilken behandling ville du aldrig kunne undvære?

“Der er mange behandlinger, jeg nødigt ville undvære, men botox mellem brynene kombineret med et diskret brynløft er helt klart en af mine favoritter.

Udover at behandlingen virker rynkeforebyggende, oplever jeg, at huden får en helt anden glød mellem brynene og et godt stykke op i panden. Samtidig giver det et mere åbent og friskt udtryk – uden at resultatet bliver for meget.”

Hvad er dit bedste hudplejetip?

“Solcreme, solcreme, solcreme. Hele året rundt.

Det er et af de mest effektive og simple hudplejetips, men det gør virkelig en forskel på lang sigt – både når det handler om at beskytte huden, forebygge pigmentforandringer og bevare en sund hudkvalitet.”

Annes hudplejerutine

Hos N’AGE ved vi, hvor vigtigt det er at starte dagen med en målrettet hudplejerutine, der både beskytter, styrker og understøtter hudens naturlige funktioner.

Morgen

  1. ZO Exfoliating Cleanser
  2. ZO Exfoliating Polish 2-3 gange om ugen
  3. SkinCeuticals Blemish + Age Toner
  4. SkinCeuticals C E Ferulic
  5. ZO Eye Brightening Crème
  6. SkinCeuticals P-TIOX
  7. ZO Exfoliation Accelerator 2-3 gange om ugen under optrapning
  8. ZO Recovery Crème
  9. SkinCeuticals Ultra Facial Defense SPF 50

Aften

  1. ZO Gentle Cleanser
  2. ZO Complexion Renewal Pads
  3. ZO Growth Factor Eye Serum
  4. SkinCeuticals P-TIOX
  5. SkinCeuticals H.A. Intensifier Multi-Glycan
  6. ZO Recovery Crème
  7. ZO Complexion Clearing Masque 2 gange om ugen – og ellers som spotbehandling ved urenheder

Hvad er dit ultimative favoritprodukt?

“Jeg elsker alle mine produkter, og jeg ville aldrig kunne leve uden en god renserutine med rens, eksfoliering og toner. Det giver mig en følelse af renhed og velvære.

Men skulle jeg vælge ét produkt, som er min absolutte favorit, så er det ZO Exfoliation Accelerator. Den består af blandt andet glykolsyre og mælkesyrekomplekser, som giver en skånsom eksfoliering gennem dagen – og så elsker jeg dens beskyttende og beroligende egenskaber.

Efter jeg er startet med den, har jeg fået en mere jævn hud, færre urenheder og en større glød.”

Annes bedste råd til dig, der overvejer en kosmetisk behandling

“Start med en uforpligtende konsultation, hvor du kan få vendt alle de spørgsmål, du måtte have. På den måde sikrer vi, at du føler dig forstået, lyttet til og set.

Derudover er det vigtigt at finde en behandler, du føler dig tryg ved – særligt når det handler om din hud og dens sundhed. Sammen kan vi lægge en skræddersyet plan, der passer til netop dig, dine ønsker og din hud.”

Tak til vores mange glade kunder

5
4 dage siden
Bare FANTASTISK
Bare FANTASTISK ...
Jonas Plambech
5
5 dage siden
Rolig ærlig omsorgsfuld.
Rolig ærlig omsorgsfuld. ...
Mathilde Krogh
5
11. jul 2026
Altid profesionelle med flotte…
Altid profesionelle med flotte resultater ...
Zenia
5
10. jul 2026
Ida og N’AGE er de bedste til at…
Ida og N’AGE er de bedste til at rådgive og give super naturlige resultater. 10/10!!!
Dagmar Tjalve
5
09. jul 2026
Dygtig og kompetent behandling.
Dygtig og kompetent behandling. ...
Susanna Kastbjerg
5
05. jul 2026
Tryghed
Tryg information om eventuelle bivirkninger, kommer helt sikkert tilbage ...
Carin Hilstrom
5
03. jul 2026
Jeg synes jeg får så god behandling
Jeg synes virkelig, at jeg får den bedste behandling og den allerbedste vejledning, så resultatet...
Louise otte Elkjær
5
03. jul 2026
Det er altid en fornøjelse
Det er altid en fornøjelse at komme hos N’AGE i Charlottenlund. Det sødeste og mest...
A
5
02. jul 2026
Super professionel behandling.
Super professionel behandling. Jeg havde forestillet mig behandling med Botox i pande regionen. Blev anbefalet...
Pernille Fjeldsøe
5
29. jun 2026
Altid professionel rådgivning og…
Altid professionel rådgivning og omsorg. Jeg føler mig i trygge hænder, og den udtalte behandling...
Tintti