Mød din behandler: Josefine Træholt

Vi hos N’AGE er utrolig glade for at have kosmetisk sygeplejerske Josefine Elisabeth Træholt i vores klinik i Aarhus. Josefines professionelle stolthed skinner igennem i alt, hvad hun foretager sig, og hendes måde at håndtere kosmetiske behandlinger på er præget af nøjagtighed og sans for detaljen. Dette afspejler den fuldendte N’AGE-oplevelse af etik, æstetik og sikkerhed . I blogindlægget her kan du lære Josefine bedre at kende, læse om hendes favoritbehandlinger og -produkter, samt få hendes allerbedste råd.

Josefine Træholt

Alder: 24 år

Klinik: N’AGE Aarhus

Børn: Ingen børn

Hudtype: Kombineret hud med tendens til hyperpigmentering. Døjer i perioder med hormonel betinget akne, specielt på- og omkring hagen.

Hvilken behandling ville du aldrig kunne undvære?

“Jeg må sige at der er mange behandlinger, som jeg ikke kan undvære. Men den behandling der har gjort den største forskel for mig har helt klart været SkinPen. Behandlingen aktiverer hudens naturlige helingsproces, hvilket har givet mig en markant reduktion af de ar og pigmenter, som jeg har haft på min hage efter akne. Samtidig giver SkinPen en vanvittig pæn glød, øget kollagen- og elastinproduktion og forbedret hudkvalitet over tid. Altså, what’s not to like?

Hvis jeg skulle kombinere SkinPen med noget, så skulle det helt klart være IPL og FRAXEL laser for en mere flot, stærk og ensartet hudoverflade. De to behandlinger sammen med SkinPen giver bare nogle vilde resultater.”

Hvad er dit bedste hudplejetip?

“Mit bedste hudplejetip er helt klart: rens og eksfoliere din hud!

Før jeg fik arbejde som kosmetisk sygeplejerske, troede jeg ikke rigtig på hudpleje. Jeg kunne aldrig se den store forskel på min hud, uanset hvor mange forskellige produkter jeg så prøvede. Da jeg så blev introduceret for klinisk hudpleje – herunder et simpelt renseprogram, må jeg bare erkende, at en ny verden åbnede sig for mig. Aldrig har noget hudpleje gjort en så stor forskel på min hud som ZO Skin Health og SkinCeuticals har gjort – og aldrig har jeg haft en pænere hud.

Klinisk hudpleje er den bedste investering jeg har gjort for mig selv og min hud, og alle burde bruge det – jeg lover, du ikke vil fortryde det!”

Josefines hudplejerutine

Morgen

  1. SKC Simply clean
  2. ZO Exfoliating Polish
  3. ZO Oil Control Pads
  4. SKC Phloretin CF
  5. SKC P-tiox
  6. ZO Eye Brightening Creme
  7. ZO Smart Tone Broad Spectrum SPF50

Aften

  1. SKC Simply clean
  2. ZO Oil Control Pads
  3. SKC P-tiox
  4. SKC Resveratrol B E
  5. ZO Eye Brightening Creme
  6. SKC A.G.E Interrupter Advanced

Hvad er dit ultimative favoritprodukt?

“Uh, den er svær for jeg elsker virkelig alle mine produkter! Men hvis jeg virkelig kun må vælge ét favoritprodukt, som jeg absolut ikke kan undvære, så er det helt klart Exfoliating Polish fra ZO.

Det har uden tvivl været det ultimative banebrydende produkt for mig til at få bugt med de urenheder, jeg især døjer med på hagen. Samtidig føler jeg virkelig, at jeg får renset min hud i dybden, fordi det er mekanisk – at min hud så bliver silkeblød og får en enormt flot glød bagefter, er jo bare et kæmpe plus!”

Josefines bedste råd til dig, der overvejer en kosmetisk behandling

“Mit bedste råd, hvis man overvejer en kosmetisk behandling, er at gøre sin research grundigt!

Vælg en klinik med gode anmeldelser, hvor der er autoriseret og erfarne behandlere. Det skal være muligt at booke en gratis uforpligtende konsultation, hvor du kan stille alle de spørgsmål, du brænder inde med omkring behandlingen, proceduren og det forventede resultat. Vær sikker på, at du er helt tryg ved din beslutning, og at behandlingen er tilpasset dig og dine individuelle ønsker.

Når ovenstående er på plads, er mit råd helt klart bare at du skal kaste dig ud i det. Find ud af om det er dig og hvad det kan. Det taber du aldrig noget på.”

Tak til vores mange glade kunder

5
1 dag siden
N'age stedet enhver kvinde burde besøge
Jeg kan kun sige at jeg ligger mig ikke på andres brikse end hos Josefine...
Lotte Bjerregaard
5
1 dag siden
De sødeste mennesker og samtidig…
De sødeste mennesker og samtidig utrolig kompetente og professionelle. Jeg følte mig tryg og rigtig...
Mrs Susanne Bogan
5
2 dage siden
Altid meget tilfreds
Jeg har fået lavet diverse behandlinger hos N’AGE igennem flere år, og har altid været...
Malene
5
3 dage siden
Super klinik
Super klinik, meget professionel tilgang, og så er personalet utrolig imødekommende og hjælpsomme. ...
Karin Aaen
5
3 dage siden
Fantastisk venligt og sødt personale
Fantastisk venligt og sødt personale. Man føler sig velkommen fra første øjeblik. Bliver informeret om...
Marianne Roneklint Wiuff
5
30. okt 2026
Altid professionel
Altid professionel og personlig behandling. Jeg er især vild med at der er fokus på...
Kristina
5
29. okt 2026
En meget professionel og behagelig oplevelse
Imødekommende og professionel behandling, følte mig i trygge hænder hos Dalia ...
Isabella Kronborg
5
27. okt 2026
N’AGE Lipfiller
Jeg har fået lavet Lipfillers fem gange nu, to gange hos N’AGE, og det er...
Cathrine Petersen
5
27. okt 2026
Som altid god behandling
Som altid god behandling ...
Maria Christoffersen
5
25. okt 2026
Gode mennesker skaber gode steder 😊
Jeg er meget glad for Josephine, som jeg virkelig føler mig tryg hos. Altid nærværende...
Michelle Hatchwell