N’AGE støtter brysterne i uge 39–40
– skal du være med? Se mere her
Book tid Book tid

Når der skal mere til end en god creme!

Vi gentager succesen: Inspirationsaftener med skønhedsekspert Silke Grane hos N’AGE

Hvorfor er det okay at farve hår, bruge dyre anti-aging cremer, dække mørke rande, røde pletter og gøre andre krumspring for at skjule, fremhæve og pleje huden, mens det stadig er ”snyd” og tabubelagt at få foretaget æstetiske behandlinger, som i bund og grund tjener helt samme formål?

Dette spørgsmål stiller mange sig selv, og det forstår vi godt.

Vi byder derfor ind til en række hyggelig aftener i skønhedens tegn på vores klinikker i København, Aarhus og Odense, hvor skønhedsekspert- og redaktør på Alt for Damerne Silke Grane deler ud af sine mange års erfaring inden for branchen og tager det paradoksale emne op om ”de forbudte skønhedsbehandlinger”.

Silke Grane viser også sine før-billeder og fortæller om, hvilke kosmetiske behandlinger hun selv får foretaget, og hvordan hun i øvrigt holder sin hud smuk. Direktør for N’AGE, Ida Bille Brahe, fortæller om de forskellige behandlingstyper, og om hvordan man kan forbedre sin hudkvalitet markant med ikke-kirurgiske behandlinger .

Efter oplægget vil der være tid til spørgsmål, personlige konsultationer samt til at få foretaget en hudanalyse med den populære Skinscope hos Emmi Willumsen fra SkinCeuticals.

Vi byder på sandwich og vin, og der vil være max. 35 deltagere, så der er tid til spørgsmål og livlige diskussioner.

Billetter til arrangementet koster 250 kr.! Der er en goodie bag til alle deltagere med et gavekort til behandlinger hos N’AGE på 500 kr. og lækre prøver fra vores leverandører.

Derudover trækker vi lod blandt deltagerne om en Restylane-behandling til en værdi af 5.000 kr samt en hudanalyse og et personligt sammensat hudplejeprogram til en værdi af 2.500 kr fra SkinCeuticals.

Så ta’ din veninde under armen og kom til en hyggelig aften i København, Århus eller Odense:

Kongens Nytorv d. 28. august 2018 kl. 17.30 – 20.00 (udsolgt)

Aarhus d. 04. september 2018 kl. 17.30 – 20.00 (udsolgt)

Odense d. 05. september 2018 kl. 17.30 – 20.00

Tak til vores mange glade kunder

5
7 timer siden
Første gang jeg skulle have lavet…
Første gang jeg skulle have lavet botox/filler og valgte N’age i Odense. Så venligt personale...
KA
5
7 timer siden
Min behandler er kompetent og forstår…
Min behandler er kompetent og forstår mine behov - behandler 100 i henhold til mine...
Charlotte Uhrhammer
5
20 timer siden
Meget tilfreds
Jeg har været ved N´age i Vejle og er meget tilfreds med forløbet. Astrid er...
Ditte Kofod-Jensen
5
1 dag siden
Meget trygt og rart at komme i…
Meget trygt og rart at komme i klinikken. Else er virkelig sød og professionel og...
Mette
5
1 dag siden
Super professionelt
Super professionelt. Højt niveau med blik for det æstetiske uden at overgøre det. Venligt og...
KW
5
1 dag siden
Fantastisk professionel service og behandling
Jeg er en kvinde på 61 som var ked af min "hamster kinder" specielt om...
Solveig Aagaard Kofoed
5
2 dage siden
Jeg havde en rigtig god oplevelse
Jeg havde en rigtig god oplevelse! Jeg var lidt skeptisk over at komme i starten,...
Tina
5
2 dage siden
Malene er fantastisk og rammer plet…
Malene er fantastisk og rammer plet hver gang. ...
Line
5
3 dage siden
Jeg kan varmt anbefale N’AGE Frederiksberg og Marie!
Jeg er virkelig tilfreds med både behandlingen og hele forløbet. Jeg fik en grundig hudanalyse...
rebekkaep
5
28. sep 2026
Professionel klinik
Sødt, imødekommende personale. Profesionelle behandlere, kyndig vejledning og smukt, tilfredstillende resultat. Føler mig i trygge...
Pia