Når der skal mere til end en god creme!

Vi gentager succesen: Inspirationsaftener med skønhedsekspert Silke Grane hos N’AGE

Hvorfor er det okay at farve hår, bruge dyre anti-aging cremer, dække mørke rande, røde pletter og gøre andre krumspring for at skjule, fremhæve og pleje huden, mens det stadig er ”snyd” og tabubelagt at få foretaget æstetiske behandlinger, som i bund og grund tjener helt samme formål?

Dette spørgsmål stiller mange sig selv, og det forstår vi godt.

Vi byder derfor ind til en række hyggelig aftener i skønhedens tegn på vores klinikker i København, Aarhus og Odense, hvor skønhedsekspert- og redaktør på Alt for Damerne Silke Grane deler ud af sine mange års erfaring inden for branchen og tager det paradoksale emne op om ”de forbudte skønhedsbehandlinger”.

Silke Grane viser også sine før-billeder og fortæller om, hvilke kosmetiske behandlinger hun selv får foretaget, og hvordan hun i øvrigt holder sin hud smuk. Direktør for N’AGE, Ida Bille Brahe, fortæller om de forskellige behandlingstyper, og om hvordan man kan forbedre sin hudkvalitet markant med ikke-kirurgiske behandlinger .

Efter oplægget vil der være tid til spørgsmål, personlige konsultationer samt til at få foretaget en hudanalyse med den populære Skinscope hos Emmi Willumsen fra SkinCeuticals.

Vi byder på sandwich og vin, og der vil være max. 35 deltagere, så der er tid til spørgsmål og livlige diskussioner.

Billetter til arrangementet koster 250 kr.! Der er en goodie bag til alle deltagere med et gavekort til behandlinger hos N’AGE på 500 kr. og lækre prøver fra vores leverandører.

Derudover trækker vi lod blandt deltagerne om en Restylane-behandling til en værdi af 5.000 kr samt en hudanalyse og et personligt sammensat hudplejeprogram til en værdi af 2.500 kr fra SkinCeuticals.

Så ta’ din veninde under armen og kom til en hyggelig aften i København, Århus eller Odense:

Kongens Nytorv d. 28. august 2018 kl. 17.30 – 20.00 (udsolgt)

Aarhus d. 04. september 2018 kl. 17.30 – 20.00 (udsolgt)

Odense d. 05. september 2018 kl. 17.30 – 20.00

Tak til vores mange glade kunder

5
5 dage siden
Jeg havde et virkelig skønt besøg hos…
Jeg havde et virkelig skønt besøg hos N’AGE. Så sød og professionel behandling fra start...
Lærke
5
23. maj 2026
Jeg har kommet hos Nage siden 2018 og…
Jeg har kommet hos Nage siden 2018 og har altid haft en rigtig god oplevelse....
Sophia
5
23. maj 2026
Rolig atmosfære
Rolig atmosfære, venlige og dygtige personaler. ...
Tina Edgar
5
21. maj 2026
Ingen problemer
Ingen problemer med tidsbestilling - behandling som aftalt og til tiden Meget venlig atmosfære ...
Pauline Rasmussen
5
21. maj 2026
Super professionelle og søde!
Super professionelle og søde! Tydelige og gode resultater. De kan finde på at afslå en...
Marie Capitani
5
19. maj 2026
God kommunikation
God kommunikation, venlig og professionel behandling ...
Liss Christensen
5
18. maj 2026
Virkelig sød og behagelig behandling
Virkelig sød og behagelig behandling. Super dygtigt og professionelt personale, som altid gør oplevelsen lækker...
Mathilde
5
17. maj 2026
Meget dejligt sted med venlig og…
Meget dejligt sted med venlig og informativ betjening. Føler sig lidt i særklasse. Mere end...
Janni
5
15. maj 2026
Har altid været tilfreds
Har altid været tilfreds, skønne behandler, som altid vil en det bedste. Og et meget...
Susanne jensen
5
12. maj 2026
Kanon oplevelse
Når man træder ind ad døren i klinikken i Odense, bliver man bare mødt med...
Magnus