Nyhed: A.G.E. Ultra Kampagnepakke på N’AGE SHOP

Vi er stolte af at kunne præsentere en helt ny lancering inden for korrigerende pleje – A.G.E. Interrupter Ultra Serum fra SkinCeuticals. Sammen med den allerede populære A.G.E. Interrupter Advanced og en gave på C E Ferulic (15 ml) tilbyder vi nu en kampagnepakke, der er designet til at gøre en synlig forskel for din hud.

En kraftfuld trio mod aldringstegn

Vi er stolte af at præsentere en ny æra inden for avanceret klinisk hudpleje: A.G.E. Interrupter Ultra Serum fra SkinCeuticals. I forbindelse med lanceringen tilbyder vi en eksklusiv kampagnepakke, der kombinerer A.G.E. Interrupter Ultra Serum med den populære A.G.E. Interrupter Advanced og en gratis C E Ferulic (15 ml) – et sæt, der er sammensat for at gøre en synlig forskel for din hud.

Når huden begynder at vise tegn på tab af spændstighed, glød og elasticitet, er det vigtigt at vælge produkter, der både plejer og aktivt arbejder med hudens struktur. Hos N’AGE har vores kosmetiske sygeplejersker håndplukket deres favoritter fra SkinCeuticals – en effektiv og eksklusiv trio med dokumenteret virkning.

Vores kosmetiske sygeplejerske anbefaler pakken

klub nage

1. A.G.E. Interrupter Ultra Serum – ny generation af opstrammende hudpleje

Et avanceret serum, der reducerer synlige tegn på glykering – en aldringsproces, hvor sukkerstoffer nedbryder hudens kollagen og elastin. Den lette konsistens arbejder intensivt for en fastere, mere ensartet hud.

Emilie Aldershvile, kosmetisk sygeplejerske, N’AGE Kongens Nytorv:
“A.G.E. Interrupter Ultra Serum er blevet en fast del af min egen rutine. Det er let, men ekstremt virksomt – huden føles mere jævn, og fine linjer mindskes. Et stærkt supplement til både C E Ferulic og A.G.E. Interrupter Advanced-cremen.”

2. A.G.E. Interrupter Advanced – luksus og pleje i ét

En nærende anti-age-creme, der styrker hudens struktur og reducerer synlige aldringstegn. Perfekt i perioder med stress eller tørhed.

Sophie Corfixen, N’AGE Charlottenlund:
“Jeg bruger den, når min hud skal have ekstra pleje – den glatter, styrker og efterlader huden spændstig.”

Linda Sabroe, N’AGE Odense:
“Flavonoider fra vild frugt beskytter mod oxidativ stress og forbedrer hudens fasthed og struktur. Brug den morgen og aften for optimal effekt.”

3. C E Ferulic – antioxidantbeskyttelse i særklasse

Et prisvindende serum, der beskytter mod miljøpåvirkninger og forbedrer hudens tone og spændstighed.

Emilie Aldershvile:
“Den kombinerer C- og E-vitamin med ferulsyre og beskytter huden hele dagen. En klar favorit – og velegnet til alle hudtyper.”

Linda Sabroe:
“Et must-have, hvis du vil styrke huden og forebygge aldring. Den fungerer perfekt under solcreme og makeup.”

Hvorfor vælge A.G.E. Ultra Kampagnepakke?

  • Denne eksklusive trio arbejder målrettet med flere aldringsprocesser på én gang:
  • Reducerer synlige tegn på ældning – herunder rynker og tab af fylde
  • Forbedrer hudens struktur, spændstighed og elasticitet
  • Beskytter huden med dokumenterede antioxidanter
  • Giver glød og en mere ensartet hudtone
  • Indeholder en gave: C E Ferulic (15 ml) med i pakken

Forkæl din hud med det bedste fra SkinCeuticals og få en gave med på købet! Så hold øje med N’AGE, og book en konsultation eller køb direkte i vores webshop.


Tak til vores mange glade kunder

5
20 timer siden
Flot resultat hver gang
Jeg er kommet hos Nage i mange år. Jeg føler mig tryg ved Claus Z....
Hanne
5
3 dage siden
Altid en fornøjelse
Altid en fornøjelse Fagligheden i top. Fin service ...
Trine
5
01. feb 2026
Imødekommende personale
Imødekommende personale, søde mennesker. Man føler sig tryg fra start til slut. ...
Amanda Stage Abildskov
5
01. feb 2026
Har gået hos NAGE et års tid nu
Har gået hos NAGE et års tid nu, min faste behandler Rebecca er simpelthen så...
Kamilla Nielsen
5
27. jan 2026
Altid tryg og proffessionel vedledning…
Altid tryg og proffessionel vedledning og behandling. Jeg er vild med det flotte resultat. Mvh...
Kasper
5
24. jan 2026
God service
Altid god service og hjælpsom ...
Connie Jung
5
22. jan 2026
Altid nært
Altid nært, æstetisk, tillidsfuldt og professionelt ...
Anne Kathrine Pedersen
5
19. jan 2026
Føler mig altid set og hørt når jeg…
Føler mig altid set og hørt når jeg kommer i jeres klinik. Har Mille som...
Michelle Hornehøj
5
17. jan 2026
Det er fuldstændigt afgørende !
Det er fuldstændigt afgørende for valg af behandlings klinik, at personalet er professionelle , altså...
Helle rokkjær friis
5
14. jan 2026
Nage Hørsholm
Første gang behandling med Skinpen God behandling, rar atmosfære Kommer helt klart igen ...
Maria Elisabeth Christoffersen