MØD INGEBORG WOLF

Kan du se forskellen på før- og efterbilledet af Ingeborg Wolf? Du har nok allerede gættet, at det er hendes læber, du skal kigge på… De har fået en anelse mere fylde – og så har Ingeborg samtidig fået behandlet læbekanten, så hun nu har en fin defineret læbekant.

Forskellen må ikke være for øjnefaldende, for det må aldrig blive for meget, omvendt skal det heller ikke være for lidt; grænsen er hårfin’, pointerer Ingeborg, der altid har været ked af sine smalle læber.

Mine læber er så smalle, at jeg synes det får min næse til at se stor ud, især i profil. At få ordnet næsen synes jeg er lige drastisk nok – der er så meget, der kan gå galt. Med en anelse Restylane i læberne, giver det en meget bedre harmoni, som jeg er virkelig glad for’, fortæller hun.

Ingeborg har som helt ung desuden været ivrig solariedyrker. Det har givet solskader, bl.a. omkring læbekanten, som uden Restylane er uskarp og ujævn. Ved at fylde små mikroskopiske Restylane-partikler ind langs kanten genskabes og udfyldes kanten igen.

Behandlingen varer få minutter. Resultatet holder op til et halvt år.

Jeg har valgt at blive behandlet cirka hver 3. måned – på den måde bliver det aldrig rigtig dyrt, fordi jeg kun får fyldt ganske lidt i ad gangen. Der er altid noget Restylane tilbage i læberne fra sidste behandling’, lyder et sparetip fra Ingeborg, der er så lykkelig for at behandlingen findes, at hun har udgiften med som en fast post i budgettet.

For mig er det her lige så selvfølgelig en post i budgettet som mine frisørbesøg, mine negle- og ansigtsbehandlinger. Men jeg kan da godt se, at jo ældre jeg bliver, des dyrere bliver jeg at vedligeholde’, griner hun.

Ingeborgs behandling er færdig for denne gang. Hun rejser sig fra stolen for at haste tilbage til jobbet som stylist i den københavnske reklamebranche.

Jeg er lidt hævet her den første dag – men det rører mig ikke. Mine kolleger ved godt, at jeg får de her behandlinger. Jeg er helt åben omkring det; Og flere af mine veninder er selv begyndt at få Restylane og Botox efter at de har set hvor naturligt det jo ser ud’.

Tak til vores mange glade kunder

5
4 dage siden
Bare FANTASTISK
Bare FANTASTISK ...
Jonas Plambech
5
5 dage siden
Rolig ærlig omsorgsfuld.
Rolig ærlig omsorgsfuld. ...
Mathilde Krogh
5
11. jul 2026
Altid profesionelle med flotte…
Altid profesionelle med flotte resultater ...
Zenia
5
10. jul 2026
Ida og N’AGE er de bedste til at…
Ida og N’AGE er de bedste til at rådgive og give super naturlige resultater. 10/10!!!
Dagmar Tjalve
5
09. jul 2026
Dygtig og kompetent behandling.
Dygtig og kompetent behandling. ...
Susanna Kastbjerg
5
05. jul 2026
Tryghed
Tryg information om eventuelle bivirkninger, kommer helt sikkert tilbage ...
Carin Hilstrom
5
03. jul 2026
Jeg synes jeg får så god behandling
Jeg synes virkelig, at jeg får den bedste behandling og den allerbedste vejledning, så resultatet...
Louise otte Elkjær
5
03. jul 2026
Det er altid en fornøjelse
Det er altid en fornøjelse at komme hos N’AGE i Charlottenlund. Det sødeste og mest...
A
5
02. jul 2026
Super professionel behandling.
Super professionel behandling. Jeg havde forestillet mig behandling med Botox i pande regionen. Blev anbefalet...
Pernille Fjeldsøe
5
29. jun 2026
Altid professionel rådgivning og…
Altid professionel rådgivning og omsorg. Jeg føler mig i trygge hænder, og den udtalte behandling...
Tintti