D. 5. oktober åbner N’AGE ny klinik på Frederiksberg

I juli 2020 flyttede vi vores første klinik til nye lokaler på Kongens Nytorv 28. I dag kan vi løfte sløret for endnu en glædelig nyhed – nemlig åbningen af en ny klinik. Klinikken bliver vores sjette klinik, og den ligger på den mondæne og hyggelige adresse på Frederiksberg: Gammel Kongevej 120, 1. th. Se vores teaser video af vores flotte nye klinik her >>

En eksplosiv vækst og tilfredse kunder

Der er sket meget for N’AGE siden 2003, hvor vi åbnede vores første klinik i hjertet af København. Rigtig mange danskere har taget behandlingerne til sig som en del af deres skønhedsrutine. Åbningen af den nye klinik på Frederiksberg sker i takt med, at vi oplever stigende efterspørgsel på æstetiske behandlinger og naturlige resultater, og at vi har glade og tilfredse kunder. Vores score på Trustpilot er hele 4,9 og 200.000 smukke behandlingsforløb lyver ikke! Derfor er det fantastisk at kunne annoncere åbningen af N’AGE Frederiksberg.

Frederiksberg

N’AGE på den kongelige landevej på Frederiksberg

Den nye klinik ligger i den smukke og klassiske ejendom, som blev opført tilbage i 1900-tallet. Her har vi blandt Sticks´n Sushi som underbo og MASH som nabo. Ejendommen er placeret på den gamle kongelige landevej, som i dag er én af Frederiksbergs uofficielle hovedgader. Den eftertragtede vej er kendt for lækre specialbutikker, gode shoppingmuligheder, hyggelige cafeer og store herskabslejligheder. Derfor kan du med fordel nå dine gøremål eller planlægge en hyggelig aftale inden/efter din tid hos N’AGE.

Frederiksbergs luksuriøse og smukke lokaler

I vores øjne er det den perfekte adresse for vores nye og sjette klinik, da N’AGEs historie og værdier går op i en højere enhed. Den æstetiske sans kommer til udtryk i ejendommen og N’AGEs lokaler. Linjen er nordisk og minimalistisk men stadig varm og lækker. Lokalerne rummer højloftede rum, sildebensparket, stukke og ikke mindst en mondæn indgang – flot helt ude fra selve hoveddøren, ind gennem foyeren og op ad trappen.

Frederiksberg

Klinik N’AGE på Frederiksberg

Danmarks bedste team af kosmetiske sygeplejersker og specialuddannede læger er klar til at byde vores kunder velkomne i de nye, smukke og lyse lokaler på Gammel Kongevej 120, 1. th. på Frederiksberg fra mandag d. 5. oktober 2020.

Tak til vores mange glade kunder

5
2 dage siden
Stor tilfredshed med behandlingerne
Jeg har fået behandlinger i Vejle, og alle jeg har mødt, har været både venlige...
Katharina
5
01. dec 2025
Tryghed
Som førstegangskunde føler jeg mig i trygge og kompetente hænder hos jer ...
Merete
5
01. dec 2025
Altid god og professionel vejledning
Altid god og professionel vejledning ...
Marianne Dahl
5
30. nov 2025
Sød og kompetetent personale
Sød og kompetetent personale. Er meget glad for behandlingen og for at komme hos Rebecca....
Mie Bergman
5
28. nov 2025
Jeg er altid
Hejsa Som altid er jeg tryg,når jeg møder op, Tillidsskabende,dejligt personale. De bedste anbefalinger herfra....
Dorte Tønnesen
5
25. nov 2025
Personale er søde
Personale er søde, rare og professionelle ...
henriette goldek
5
23. nov 2025
Jeg føler mig godt tilpas i jeres…
Jeg føler mig godt tilpas i jeres kyndige og professionelle hænder. ...
Kunde
5
22. nov 2025
Super proffesionellt og venligt…
Super proffesionellt og venligt personale. God rådgivning og fantastisk resultat. Kommer helt sikkert igen.
Pia Nørby Frimann
5
21. nov 2025
Personlig og professionel behandling
Personlig og professionel behandling. Jeg føler mig altid tryg hos jer. ...
Lis Johansen
5
20. nov 2025
Tryghed og flot resultat er…
Tryghed og flot resultat er overskriften - og den siger vel det hele!? Det betyder...
Helle Michelsen