D. 5. oktober åbner N’AGE ny klinik på Frederiksberg

I juli 2020 flyttede vi vores første klinik til nye lokaler på Kongens Nytorv 28. I dag kan vi løfte sløret for endnu en glædelig nyhed – nemlig åbningen af en ny klinik. Klinikken bliver vores sjette klinik, og den ligger på den mondæne og hyggelige adresse på Frederiksberg: Gammel Kongevej 120, 1. th. Se vores teaser video af vores flotte nye klinik her >>

En eksplosiv vækst og tilfredse kunder

Der er sket meget for N’AGE siden 2003, hvor vi åbnede vores første klinik i hjertet af København. Rigtig mange danskere har taget behandlingerne til sig som en del af deres skønhedsrutine. Åbningen af den nye klinik på Frederiksberg sker i takt med, at vi oplever stigende efterspørgsel på æstetiske behandlinger og naturlige resultater, og at vi har glade og tilfredse kunder. Vores score på Trustpilot er hele 4,9 og 200.000 smukke behandlingsforløb lyver ikke! Derfor er det fantastisk at kunne annoncere åbningen af N’AGE Frederiksberg.

Frederiksberg

N’AGE på den kongelige landevej på Frederiksberg

Den nye klinik ligger i den smukke og klassiske ejendom, som blev opført tilbage i 1900-tallet. Her har vi blandt Sticks´n Sushi som underbo og MASH som nabo. Ejendommen er placeret på den gamle kongelige landevej, som i dag er én af Frederiksbergs uofficielle hovedgader. Den eftertragtede vej er kendt for lækre specialbutikker, gode shoppingmuligheder, hyggelige cafeer og store herskabslejligheder. Derfor kan du med fordel nå dine gøremål eller planlægge en hyggelig aftale inden/efter din tid hos N’AGE.

Frederiksbergs luksuriøse og smukke lokaler

I vores øjne er det den perfekte adresse for vores nye og sjette klinik, da N’AGEs historie og værdier går op i en højere enhed. Den æstetiske sans kommer til udtryk i ejendommen og N’AGEs lokaler. Linjen er nordisk og minimalistisk men stadig varm og lækker. Lokalerne rummer højloftede rum, sildebensparket, stukke og ikke mindst en mondæn indgang – flot helt ude fra selve hoveddøren, ind gennem foyeren og op ad trappen.

Frederiksberg

Klinik N’AGE på Frederiksberg

Danmarks bedste team af kosmetiske sygeplejersker og specialuddannede læger er klar til at byde vores kunder velkomne i de nye, smukke og lyse lokaler på Gammel Kongevej 120, 1. th. på Frederiksberg fra mandag d. 5. oktober 2020.

Tak til vores mange glade kunder

5
1 dag siden
Meget kompetent og behagelig og intet…
Meget kompetent og behagelig og intet pres for at tilkøbe ❤️ ...
Anne-Sophie L.
5
2 dage siden
Dygtige og super søde
Dygtige og super søde. Får god vejledning og føler mig tryg ved behandling 🌸 ...
Rikke Laursen
5
4 dage siden
Høj faglighed- stor imødekommenhed
Primo marts måned fik jeg foretaget CO2 laserbehandling i ansigtet på klinikken på Kongens Nytorv....
Kirsten Madsen
5
4 dage siden
Emilie på Kongens Nytorv
Fantastisk behandling af Emilie på Kongens Nytorv! Emilie er både professionel og tog sig tid...
Louise Løw Toftdahl Olesen
5
4 dage siden
Høj kvalitet og faglighed
N’age’s dygtige behandlere udfører et professionelt arbejde hver gang. ...
Heidi Strøm
5
09. apr 2026
Venlig og topprofessionel behandling 👌🏼
Venlig og topprofessionel behandling 👌🏼 ...
Janne
5
09. apr 2026
Rigtig behagelig og personlig…
Rigtig behagelig og personlig vejledning. Marie havde sat god tid af til at lytte til...
Marianne
5
06. apr 2026
Jeg følte at den rådgivning jeg fik var…
Jeg følte at den rådgivning jeg fik var meget kompetent og for mit bedste -...
Kristine Kahr Nilsson
5
06. apr 2026
Jeg har fået god service hele vejen i…
Jeg har fået god service hele vejen i gennem mit forløb. Jeg er blevet guidet...
Christina Sjørup
5
06. apr 2026
Stor anbefaling herfra
Jeg var i Silkeborg og få en restylane behandling af Tine, og det var en...
Karina Bang Larsen